Siła Natury – Dzikie Śródziemnomorskie Oregano

oregano góry

Olejek z dzikiego oregano jest olejkiem ziołowym pozyskiwanym z pewnego gatunku roślin oregano. Oregano o cennych właściwościach zdrowotnych jest innym rodzajem oregano niż to, zazwyczaj znajdujące się w ogrodzie. Jest również inne niż to komercyjnie, które zawiera często tylko mały procent prawdziwego oregano.

Idealnym gatunkiem jest mieszanka olejków dzikiego oregano pozyskiwanych z wysokogórskiej przyprawy znajdującej się w górach obszarów śródziemnomorskich. To mieszanka zawierająca się w oliwie z oliwek ekstra virgin (rodzaj z niebieską etykietą), jako zemulgowane dzikiego oregano. Jest również całe zioło, które znane jest jako surowe zioło. Jest to nieprzetworzone zioło o bardzo dużej sile działania lub kompletne zioło z błonnikiem, flawonoidami oraz minerałami. To surowe zioło/przyprawa oregano jest zazwyczaj powiązane z Rhus coriaria, jest to górski sumak, który jest w całości jadalny. To połączenie jest oryginalną wiejską recepturą stosowaną od jakiś 2000 lat.

Oregano-Patch-2

Olejek wyciska się z wysuszonych liści i kwiatów różnych gatunków oregano, rosnących na wzgórzach, w górach i lasach w różnych rejonach na całym świecie. Tylko niektóre gatunki oregano nadają się do wytwarzania olejku, a są one trudne do zdobycia. Mieszanka tych gatunków zemulgowanych w oliwie z oliwek ekstra virgin, znajduje się w brązowo-bursztynowej butelce z dozownikiem (rodzaj z niebieską etykietą).