Olejek z dzikiego oregano w zastosowaniu w przypadku oparzeń

Oparzenia

Z pewnością przy zastosowaniu olejku z dzikiego oregano na oparzenia sprawdza się homeopatyczne powiedzenie „lecz podobne podobnym”. Zastosowany zewnętrznie, wzmaga uczucie gorąca, a mimo to jest wysoce skuteczny przy zastosowaniu bezpośrednio na oparzenia. W rzeczywistości, działa podobne jak homeopatia, ciepło pochodzące z oregano w pewien sposób leczy poparzone tkanki.

Silne działanie przeciwzapalne olejku z dzikiego oregano łatwo zauważyć w natychmiastowym powstrzymywaniu opuchlizny/bólu, które typowo pojawiają się przy oparzeniach. I mimo, że na początku może być odczuwalny dyskomfort, to po jego zastosowaniu nastąpi drastyczna poprawa pod względem bólu i obrzęku. Dodatkowo olejek zapobiega tworzeniu się pęcherzyków. Ale najważniejsze jest to, że utrzymuje on sterylność oparzenia. Jest to bardzo istotne, gdyż infekcje pooparzeniowe stanowią jedno z głównych powikłań, szczególnie sprawdza się to przy oparzeniach trzeciego stopnia, które to wymagają już hospitalizacji. Gdyby olejek z dzikiego oregano stosowano na szpitalnych oddziałach oparzeniowych dla zapobiegania infekcji, to co roku udałoby się uratować tysiące ludzkich istnień. Na dodatek, uchroniłoby to ludzi przed niewyobrażalnym bólem i szpecącą deformacją, jako że olejek zapobiega tworzeniu się blizn, a nawet je odwraca.

Sposób leczenia

Olejek oregano jest idealnym lekarstwem na oparzenia. Działa szybko i niezawodnie. Po zdarzeniu, w prosty sposób zastosuj olejek oregano na oparzenia tak szybko jak to możliwe. Powtarzaj aplikację dwa lub trzy razy dziennie lub tak często jak jest to konieczne dla zmniejszenia bólu. W przypadku cięższych obrażeń zastosuj supermocną formułę olejku. Również dwa razy dziennie zażyj dwie lub więcej kropel olejku pod język. W przypadku ciężkich oparzeń, gdy olejek gwałtownie nie pomaga, skontaktuj się natychmiast z lekarzem.